UK ITF South East Regional Championships
View all articles

Competition Results: South East Regional Championships

Cadet Female (11-12yrs) 4th - 1st Kup Patterns
1st
Elliane Reader
Fishponds TKD Academy
No: 76764
2nd
Amnol Jhita
Yeading TKD Club
No: 76811
3rd
Lavanya Ayangar
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76737
3rd
Yasmine Zounaki
Yeading TKD Club
No: 76814
Cadet Female (11-12yrs) 7th Kup - 5th Kup Patterns
1st
Kyra Ramboyoug
Yiewsley TKD Academy
No: 76825
2nd
Emilia Kapuscinska
STA Redbourn
No: 76836
Cadet Female (11-12yrs) 7th Kup - 5th Kup Sparring Middle Weight
1st
Amnol Jhita
Yeading TKD Club
No: 76811
2nd
Lavanya Ayangar
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76737
3rd
Kyra Ramboyoug
Yiewsley TKD Academy
No: 76825
Cadet Female (11-12yrs) Degree Sparring Middle Weight
1st
Yasmine Zounaki
Yeading TKD Club
No: 76814
2nd
Elliane Reader
Fishponds TKD Academy
No: 76764
Cadet Female (8 - 10yrs) Grade 1 - 8th Kup Patterns
1st
Zara Fitzgerald
STA Redbourn
No: 76838
2nd
Jessica Thrower
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 76794
3rd
Gabriele Arnasiute
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76863
3rd
Diana Setim
Yiewsley TKD Academy
No: 76770
Cadet Female (8 - 10yrs) 4th - 1st Kup Patterns
1st
Olivia Bailey - Powers
Yeading TKD Club
No: 76818
2nd
Yasmin Haziq
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76868
Cadet Female (8 - 10yrs) 7th Kup - 5th Kup Patterns
1st
Shaina Lakman
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76726
2nd
Priya Kaur Bath
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76865
3rd
Sharon Zaw
Yiewsley TKD Academy
No: 76821
Cadet Female (8 - 10yrs) Grade 1 - 8th Kup Sparring Light Weight
1st
Zara Fitzgerald
STA Redbourn
No: 76838
2nd
Diana Setim
Yiewsley TKD Academy
No: 76770
3rd
Prabhanjana Vidhyasagar
Yiewsley TKD Academy
No: 76780
Cadet Female (8 - 10yrs) Grade 1 - 8th Kup Sparring Welter Weight
1st
Evie Kamal-Uddin
STA Amersham
No: 76854
2nd
Jessica Thrower
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 76794
Cadet Female (8 - 10yrs) 4th - 1st Kup Sparring Heavy Weight
1st
Olivia Bailey - Powers
Yeading TKD Club
No: 76818
2nd
Yasmin Haziq
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76868
Cadet Male (11-12yrs) 4th - 1st Kup Patterns
1st
Dhruv Parmar
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76744
2nd
Armandes Petruskevicius
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76742
3rd
Daniel Padlikowski
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 76795
3rd
Adil Adnan
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 76793
Cadet Male (11-12yrs) Degree Patterns
1st
Brandon Attram
Yeading TKD Club
No: 76804
2nd
Kashif Rafique
Yeading TKD Club
No: 76800
Cadet Male (11-12yrs) 7th Kup - 5th Kup Patterns
1st
Rory Crafford
STA Redbourn
No: 76837
2nd
Gurveer Singh Khurana
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76864
3rd
Hechran Ata
Yeading TKD Club
No: 76797
Cadet Male (11-12yrs) Grade 1 - 8th Kup Patterns
1st
William Littlewood
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76722
2nd
Dylan Castillo
STA Redbourn
No: 76833
3rd
Jaydeep Dangi
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76724
Cadet Male (11-12yrs) 4th - 1st Kup Sparring Middle Weight
1st
Dhruv Parmar
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76744
2nd
Brandon Attram
Yeading TKD Club
No: 76804
3rd
Yuvraj Bhullar
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76867
3rd
Adil Adnan
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 76793
Cadet Male (11-12yrs) 7th Kup - 5th Kup Sparring Middle Weight
1st
Lucas Sirbu
Yeading TKD Club
No: 76806
2nd
Gurveer Singh Khurana
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76864
3rd
Abhishek Nair
Hogans Institute of Taekwondo, New Malden
No: 76760
3rd
Alexander Meouchi
Hogans Institute of Taekwondo, New Malden
No: 76763
Cadet Male (11-12yrs) 7th Kup - 5th Kup Sparring Heavy Weight
1st
Rory Crafford
STA Redbourn
No: 76837
2nd
Hechran Ata
Yeading TKD Club
No: 76797
Cadet Male (11-12yrs) 4th - 1st Kup Sparring Heavy Weight
1st
Armandes Petruskevicius
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76742
2nd
Leo Zaw
Yiewsley TKD Academy
No: 76822
3rd
Harry Cochrane
Yeading TKD Club
No: 76816
3rd
Ryan Bailey -Powers
Yeading TKD Club
No: 76819
Cadet Male (8 - 10yrs) Grade 1 - 8th Kup Patterns
1st
Rico Arjoon
STA Luton
No: 76843
2nd
Bobby Cochrane
Yeading TKD Club
No: 76817
3rd
Anchen Yogendran
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76731
3rd
Veer Jhita
Yeading TKD Club
No: 76813
Cadet Male (8 - 10yrs) 7th Kup - 5th Kup Patterns
1st
Mason Hamdy
Yiewsley TKD Academy
No: 76719
2nd
Maximillian Dumenil
STA Amersham
No: 76855
3rd
Deen Zounaki
Yeading TKD Club
No: 76812
3rd
Aaron Bath
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76869
Cadet Male (8 - 10yrs) 4th - 1st Kup Patterns
1st
Mason Huckle
Yiewsley TKD Academy
No: 76753
2nd
Gabriel Krempinski
STA Luton
No: 76847
3rd
Dylan Uppal
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 76789
3rd
Jalal Ud-din Farooq
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76741
Cadet Male (8 - 10yrs) Grade 1 - 8th Kup Sparring Light Weight
1st
Bobby Cochrane
Yeading TKD Club
No: 76817
2nd
Malek Chami
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76748
3rd
Aarya Dissanayake
Yiewsley TKD Academy
No: 76768
3rd
Rafid Saeed
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76739
Cadet Male (8 - 10yrs) 4th - 1st Kup Sparring Welter Weight
1st
Luke Burns
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76750
2nd
Mason Huckle
Yiewsley TKD Academy
No: 76753
3rd
Dylan Uppal
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 76789
Cadet Male (8 - 10yrs) Grade 1 - 8th Kup Sparring Welter Weight
1st
Nicholas Stefanidesz
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76733
2nd
Bogdan Grecu
STA Luton
No: 76842
3rd
Harry Minhas
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76720
3rd
Harman Riyat
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76738
Cadet Male (8 - 10yrs) 7th Kup - 5th Kup Sparring Welter Weight
1st
Mason Hamdy
Yiewsley TKD Academy
No: 76719
1st
Mason Hamdy
Yiewsley TKD Academy
No: 76719
2nd
Markus Sirbu
Yeading TKD Club
No: 76805
3rd
Maximillian Dumenil
STA Amersham
No: 76855
3rd
Aditya Nair
Hogans Institute of Taekwondo, New Malden
No: 76759
Cadet Male (8 - 10yrs) Grade 1 - 8th Kup Sparring Middle Weight
1st
Zakreeya Ahmed
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76862
2nd
Amir Bekri
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76745
Cadet Male (8 - 10yrs) 7th Kup - 5th Kup Sparring Middle Weight
1st
Deen Zounaki
Yeading TKD Club
No: 76812
2nd
Arun Bhojani
Yeading TKD Club
No: 76810
3rd
Angad Singh
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76882
Cadet Male (8 - 10yrs) 4th - 1st Kup Sparring Middle Weight
1st
Jacob Yohannes
Yiewsley TKD Academy
No: 76775
2nd
Alfie West - Edwards
Yeading TKD Club
No: 76798
3rd
Ryan Hutt
Yeading TKD Club
No: 76802
3rd
Jalal Ud-din Farooq
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76741
Gen X Female (6-7yrs) Green Patterns
1st
Eva Monika Nyiri
Yiewsley TKD Academy
No: 76871
2nd
Sara Kujawska
Yiewsley TKD Academy
No: 76772
3rd
Megan Kempster
Yiewsley TKD Academy
No: 76765
Gen X Female (6-7yrs) Red Patterns
1st
Elizabeth Popa
Yiewsley TKD Academy
No: 76766
2nd
Alicja Grandys
Yiewsley TKD Academy
No: 76776
Gen X Female (6-7yrs) Purple Patterns
1st
Maya Westin-Patel
STA Amersham
No: 76857
2nd
Lila Kamal-Uddin
STA Amersham
No: 76853
3rd
Gunisha Kaur Khurana
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76866
3rd
Maya Sahota
STA Redbourn
No: 76834
Gen X Female (6-7yrs) Green Sparring Light Weight
1st
Elizabeth Popa
Yiewsley TKD Academy
No: 76766
2nd
Sara Kujawska
Yiewsley TKD Academy
No: 76772
3rd
Megan Kempster
Yiewsley TKD Academy
No: 76765
Gen X Female (6-7yrs) Purple Sparring Welter Weight
1st
Gunisha Kaur Khurana
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76866
2nd
Lila Kamal-Uddin
STA Amersham
No: 76853
Gen X Female (6-7yrs) Green Sparring Welter Weight
1st
Alicja Grandys
Yiewsley TKD Academy
No: 76776
2nd
Eva Monika Nyiri
Yiewsley TKD Academy
No: 76871
Gen X Male (6 - 7yrs) Purple Patterns
1st
Hayden Culpeper
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76732
2nd
Sahib Thind
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76728
3rd
Hadi Mohammed Abdul
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76861
3rd
Patrick Stevens
STA Luton
No: 76849
Gen X Male (6 - 7yrs) Red Patterns
1st
Toby Luff
Yiewsley TKD Academy
No: 76773
2nd
Ateev Mishra
STA Luton
No: 76841
Gen X Male (6 - 7yrs) Green Patterns
1st
Dominik Balajewicz
Yiewsley TKD Academy
No: 76824
2nd
Jack Kempster
Yiewsley TKD Academy
No: 76752
3rd
Christopher Burns
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76749
Gen X Male (6 - 7yrs) Purple Sparring Light Weight
1st
Hayden Culpeper
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76732
2nd
Patrick Stevens
STA Luton
No: 76849
Gen X Male (6 - 7yrs) Purple Sparring Welter Weight
1st
Sahib Thind
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76728
2nd
Hadi Mohammed Abdul
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76861
Gen X Male (6 - 7yrs) Green Sparring Welter Weight
2nd
Jack Kempster
Yiewsley TKD Academy
No: 76752
3rd
Dominik Balajewicz
Yiewsley TKD Academy
No: 76824
Generation X Male (4 - 5yrs) Purple Patterns
1st
Gary Minhas
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76721
2nd
Theodore Dumenil
STA Amersham
No: 76856
3rd
Alex Garbacz
Yeading TKD Club
No: 76807
3rd
Surayveer Singh
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76883
Generation X Male (4 - 5yrs) Purple Sparring Light Weight
1st
Gary Minhas
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76721
2nd
Christopher Sallai
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 76785
3rd
Theodore Dumenil
STA Amersham
No: 76856
Generation X Male (4 - 5yrs) Purple Sparring Welter Weight
1st
Alex Garbacz
Yeading TKD Club
No: 76807
2nd
Surayveer Singh
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76883
Junior Female (13 - 17yrs) 1st Degree Patterns
1st
Ilda Hasani
STA Luton
No: 76846
2nd
Alexa Ferhati
STA Luton
No: 76845
3rd
Kaaya Patel
Yiewsley TKD Academy
No: 76828
3rd
Destiny Attram
Yeading TKD Club
No: 76803
Junior Female (13 - 17yrs) 2nd & 3rd Degree Patterns
1st
Vanessa Sallai
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 76784
2nd
Cartier Downer
STA Luton
No: 76848
Junior Female (13 - 17yrs) Degree Sparring Light Weight
1st
Ilda Hasani
STA Luton
No: 76846
2nd
Cartier Downer
STA Luton
No: 76848
3rd
Amaya Sokhi
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 76783
Junior Female (13 - 17yrs) 4th - 1st Kup Sparring Welter Weight
1st
Anoushka Kamath
Hogans Institute of Taekwondo, New Malden
No: 76754
Junior Female (13 - 17yrs) Degree Sparring Middle Weight
1st
Alexa Ferhati
STA Luton
No: 76845
2nd
Vanessa Sallai
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 76784
3rd
Isabelle Sava
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76736
Junior Female (13 - 17yrs) 4th - 1st Kup Sparring Middle Weight
3rd
Shanai Reehal
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76730
Junior Male (13 - 17yrs) 4th Kup - 1st Kup Patterns
1st
Sarvinthiran Ayangar
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76735
2nd
Haseb Roeen
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76870
3rd
Nathan Dean
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 76791
3rd
Himmat Jhita
Yeading TKD Club
No: 76808
Junior Male (13 - 17yrs) 2nd & 3rd Degree Patterns
1st
Paul Dranoel
Yiewsley TKD Academy
No: 76827
2nd
Finlay Buxton
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76747
3rd
Corey Lush
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 76796
Junior Male (13 - 17yrs) 10th Kup - 7th Kup Patterns
1st
Aditya Tambe
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 76790
2nd
Josh Rudki
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76746
3rd
Zach Nightingale
STA Redbourn
No: 76832
Junior Male (13 - 17yrs) 1st Degree Patterns
1st
Ilir Hasani
STA Luton
No: 76844
2nd
Veer Parmar
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76743
3rd
Daniyal Rafique
Yeading TKD Club
No: 76799
3rd
Zack Porter
Yeading TKD Club
No: 76815
Junior Male (13 - 17yrs) 10th - 8th Kup Sparring Micro Weight
1st
Haseb Roeen
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76870
2nd
Cristian Beard
Hogans Institute of Taekwondo, New Malden
No: 76755
Junior Male (13 - 17yrs) 4th - 1st Kup Sparring Welter Weight
1st
Aaryan Bhullar
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76860
2nd
Nathan Dean
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 76791
3rd
Joshua El-Bitar
Hogans Institute of Taekwondo, New Malden
No: 76762
Junior Male (13 - 17yrs) Degree Sparring Middle Weight
1st
Paul Dranoel
Yiewsley TKD Academy
No: 76827
2nd
Veer Parmar
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76743
3rd
Finlay Buxton
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76747
Junior Male (13 - 17yrs) 6th - 5th Kup Sparring Middle Weight
1st
Samuel Landau
Hogans Institute of Taekwondo, New Malden
No: 76761
2nd
Josh Rudki
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76746
Junior Male (13 - 17yrs) 4th - 1st Kup Sparring Hyper Weight
1st
Christopher Hutt
Yeading TKD Club
No: 76801
2nd
Sarvinthiran Ayangar
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 76735
3rd
Himmat Jhita
Yeading TKD Club
No: 76808
3rd
Nathan Bailey - Powers
Yeading TKD Club
No: 76820
Junior Male (13 - 17yrs) Degree Sparring Hyper Weight
2nd
Ilir Hasani
STA Luton
No: 76844
3rd
Jai Panchanathan
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 76782
3rd
Zack Porter
Yeading TKD Club
No: 76815

Written by: UK ITF Admin - 20th December 2019

Sorry, but you need to login to your account to add feedback.

Login now, or if you are not a member then apply to join here

Follow us Follow us on Facebook Follow us on Twitter

Write an Article

Do you have an article to submit?

If you are a registered member of the UK ITF you can add your article, with up to 10 images. You will need to be logged in, and your article will not show until it has been approved.

 
 


This is a new product!


 


This is a new product!

 


 


 
Find Out More
Find a School
Joins Us !
Contact Us
BTC + UK Sport Recognised
UK ITF Instructors are accredited by the British Taekwondo Council, national governing body for Taekwondo in the UK, which includes DBS/PVG Scheme Enhanced certification, insurance and continued professional development


 

 
Website design and creation © 2007-20 Black Culm Ltd