Back to news

British Championship Results
14th November 2012

Official Results for the British Championships October 2013

Kids Male (8 - 11yrs) 6th - 4th Kup Sparring Light Weight
1st
PARAMVIR SINGH AUJLA
12913
Khalsa Taekwon-do Academy
No: 12913
2nd
LOGAN HEGARTY
13090
Gassors TKD Wales
No: 13090
3rd
AXEL HEGARTY
13104
Gassors TKD Wales
No: 13104
3rd
CHRISTIAN RUBIO
12934
Khalsa Taekwon-do Academy
No: 12934
Kids Male (8 - 11yrs) 10th - 7th Kup Sparring Welter Weight
1st
Marcus Allen
12864
Paignton Taekwon-Do
No: 12864
2nd
HARRI RADFORD
13102
Gassors TKD Wales
No: 13102
3rd
KIAN LUTON
13094
Gassors TKD Wales
No: 13094
Kids Male (8 - 11yrs) 6th - 4th Kup Sparring Welter Weight
1st
Janos Beer
13163
Thornbury TKD
No: 13163
2nd
ETHAN KYTE
13103
Gassors TKD Wales
No: 13103
3rd
JAKE RENDLE
13105
Gassors TKD Wales
No: 13105
3rd
Liam Whelan
12035
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12035
Kids Male (8 - 11yrs) 10th - 7th Kup Sparring Middle Weight
1st
Adam Rowland
11996
Paignton Taekwon-Do
No: 11996
2nd
Coby Esegbona
12941
Yeading TKD Club
No: 12941
3rd
Jake Mitchell
12901
Paignton Taekwon-Do
No: 12901
3rd
Dylan O'Connor
12037
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12037
Kids Male (8 - 11yrs) 6th - 4th Kup Sparring Middle Weight
1st
Reece Rowe
Redruth TKD School
No: 13176
2nd
Adam Baber
13045
Cardiff Martial Arts
No: 13045
3rd
Jac Wyatt
13051
Cardiff Martial Arts
No: 13051
3rd
Max McIsted
12869
Paignton Taekwon-Do
No: 12869
Kids Male (8 - 11yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Middle Weight
1st
TOMOS SHARWOOD
13091
Gassors TKD Wales
No: 13091
2nd
Bradley Mitchell
11988
Ga-Jok Ilkeston
No: 11988
3rd
Joshua Dreelan
12972
Chippenham TKD
No: 12972
3rd
EUAN SOUTHERN
Stevenage Taekwon-Do School
No: 13052
Kids Male (8 - 11yrs) 10th - 7th Kup Sparring Heavy Weight
1st
Brandon Rowe
Redruth TKD School
No: 13175
2nd
George McCaffery
Kingskerswell Taekwondo School
No: 13134
3rd
Alex Smith
13018
Loanhead
No: 13018
Kids Male (8 - 11yrs) 6th - 4th Kup Sparring Heavy Weight
1st
WILLIAM HOLMES
13092
Gassors TKD Wales
No: 13092
2nd
Leon Bogacz
13177
Cardiff Martial Arts
No: 13177
3rd
HARRI SHELLEY
13096
Gassors TKD Wales
No: 13096
3rd
thomas hallam
11983
Ga-Jok Ilkeston
No: 11983
Kids Male (8 - 11yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Heavy Weight
1st
Jack Gordge
12992
Poole Integrity
No: 12992
2nd
Isaac Marsh
12971
Chippenham TKD
No: 12971
3rd
Ruairi O'Sullivan
12032
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12032
Kids Male (8 - 11yrs) 6th - 4th Kup Sparring Hyper Weight
1st
Dominik Kruk
12004
Stoke Gifford TKD
No: 12004
2nd
LEWIS ALI-WILLIAMS
13093
Gassors TKD Wales
No: 13093
3rd
Marcus Kibbey
13160
Thornbury TKD
No: 13160
Kids Male (8 - 11yrs) Degree Sparring Hyper Weight
1st
Joshua Lawrie
13208
Yiewsley TKD Academy
No: 13208
2nd
BEN WILLIAMS
South Coast Martial Arts
No: 12989
Kids Male (8 - 11yrs) 10th - 7th Kup Patterns
1st
Jake Mitchell
12901
Paignton Taekwon-Do
No: 12901
2nd
George McCaffery
Kingskerswell Taekwondo School
No: 13134
3rd
Cameron Bisset
13019
Loanhead
No: 13019
3rd
Adam Rowland
11996
Paignton Taekwon-Do
No: 11996
Kids Male (8 - 11yrs) 6th - 4th Kup Patterns
1st
Max McIsted
12869
Paignton Taekwon-Do
No: 12869
2nd
Reece Rowe
Redruth TKD School
No: 13176
3rd
AXEL HEGARTY
13104
Gassors TKD Wales
No: 13104
3rd
thomas hallam
11983
Ga-Jok Ilkeston
No: 11983
Kids Male (8 - 11yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
benjamin langton
12858
Ga-Jok Ilkeston
No: 12858
2nd
Luke Byrne
12033
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12033
3rd
Isaac Marsh
12971
Chippenham TKD
No: 12971
3rd
Joshua Dreelan
12972
Chippenham TKD
No: 12972
Kids Male (8 - 11yrs) 1st Degree Patterns
1st
Mark Heneberry
12036
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12036
2nd
BEN WILLIAMS
South Coast Martial Arts
No: 12989
3rd
Tobias Green
13088
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 13088
Kids Female (8 - 11yrs) 10th - 7th Kup Sparring Welter Weight
1st
Karen Abou-Abdallah
12943
Yeading TKD Club
No: 12943
2nd
RACHEL BURDETT
13139
Eastwood Taekwon-Do Academy
No: 13139
Kids Female (8 - 11yrs) 6th - 4th Kup Sparring Welter Weight
1st
Katie Hetherington
13187
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 13187
2nd
Scarlett Mae Hogan
13089
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 13089
Kids Female (8 - 11yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Welter Weight
1st
Esme McCarthy
12911
Stoke Gifford TKD
No: 12911
2nd
Nina May Brady
12034
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12034
Kids Female (8 - 11yrs) 10th - 7th Kup Sparring Middle Weight
1st
Kelsey Williams
13162
Thornbury TKD
No: 13162
2nd
Charmaine Patole
12954
Stoke Gifford TKD
No: 12954
3rd
Ellie Mitchell
12900
Paignton Taekwon-Do
No: 12900
3rd
Rachel Rossiter
12030
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12030
Kids Female (8 - 11yrs) 6th - 4th Kup Sparring Middle Weight
1st
Connie McDermott
12909
Stoke Gifford TKD
No: 12909
2nd
Elysia McIsted
12870
Paignton Taekwon-Do
No: 12870
Kids Female (8 - 11yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Middle Weight
1st
Chelsey Pitman
12031
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12031
2nd
JESSIE TAYLOR
13100
Gassors TKD Wales
No: 13100
3rd
India Hateley
12863
Paignton Taekwon-Do
No: 12863
3rd
Lucie Robertshaw
12001
Stoke Gifford TKD
No: 12001
Kids Female (8 - 11yrs) 6th - 4th Kup Sparring Heavy Weight
1st
Dolci Grove
12947
Yiewsley TKD Academy
No: 12947
2nd
CAITLIN NAIL
13099
Gassors TKD Wales
No: 13099
3rd
KATIE FORD
13098
Gassors TKD Wales
No: 13098
Kids Female (8 - 11yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Heavy Weight
1st
Imogen Allen
12865
Paignton Taekwon-Do
No: 12865
2nd
ELLA FLAVELL-MCNELLIEY
Hitchin Taekwon-Do School
No: 13057
Kids Female (8 - 11yrs) Degree Sparring Hyper Weight
1st
Ayesha Khan
12929
Chand Institute of Taekwon-Do Milton Keynes
No: 12929
2nd
CARYS BLACKMORE
13097
Gassors TKD Wales
No: 13097
Kids Female (8 - 11yrs) 10th - 7th Kup Patterns
1st
Hannah Gonzalez
13080
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 13080
2nd
Kelsey Williams
13162
Thornbury TKD
No: 13162
3rd
Charmaine Patole
12954
Stoke Gifford TKD
No: 12954
3rd
Ellie Mitchell
12900
Paignton Taekwon-Do
No: 12900
Kids Female (8 - 11yrs) 6th - 4th Kup Patterns
1st
Elysia McIsted
12870
Paignton Taekwon-Do
No: 12870
2nd
Connie McDermott
12909
Stoke Gifford TKD
No: 12909
3rd
Katie Hetherington
13187
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 13187
3rd
Scarlett Mae Hogan
13089
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 13089
Kids Female (8 - 11yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
Leah Powell
12981
Richards TKD - St Austell
No: 12981
2nd
India Hateley
12863
Paignton Taekwon-Do
No: 12863
3rd
Nina May Brady
12034
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12034
3rd
Lucie Robertshaw
12001
Stoke Gifford TKD
No: 12001
Kids Female (8 - 11yrs) 1st Degree Patterns
1st
Ayesha Khan
12929
Chand Institute of Taekwon-Do Milton Keynes
No: 12929
2nd
CARYS BLACKMORE
13097
Gassors TKD Wales
No: 13097
Cadet Male (12 - 14yrs) 6th - 4th Kup Sparring Micro Weight
1st
ALEX FOREHEAD
13112
Gassors TKD Wales
No: 13112
2nd
RYAN DAVIES
13114
Gassors TKD Wales
No: 13114
3rd
ADAM REED
13113
Gassors TKD Wales
No: 13113
3rd
Cameron Davison
13205
Cathedral Tae Kwon Do
No: 13205
Cadet Male (12 - 14yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Micro Weight
1st
JORDAN CASEY
13117
Gassors TKD Wales
No: 13117
2nd
Conlyn McEvoy
13002
Saltcoats
No: 13002
Cadet Male (12 - 14yrs) Degree Sparring Micro Weight
1st
Ben Chapman
12908
Stoke Gifford TKD
No: 12908
2nd
NIALL MISTRY
Hitchin Taekwon-Do School
No: 13059
3rd
Jason Morrison
Harefield TKD Club
No: 12998
3rd
Ollie Robertshaw
12000
Stoke Gifford TKD
No: 12000
Cadet Male (12 - 14yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Light Weight
1st
Harry Evans
12945
Yiewsley TKD Academy
No: 12945
2nd
Joseph Cooper-Haine
Torquay Taekwon-Do School
No: 12905
3rd
Daniel Gordge
12993
Poole Integrity
No: 12993
Cadet Male (12 - 14yrs) Degree Sparring Light Weight
1st
AYRTON MULLINS
13111
Gassors TKD Wales
No: 13111
2nd
Luke Thompson
12922
Chand Institute of Taekwon-Do Milton Keynes
No: 12922
3rd
Joseph Elson
12872
Stoke Gifford TKD
No: 12872
3rd
Callum Brown
13189
Stoke Gifford TKD
No: 13189
Cadet Male (12 - 14yrs) 6th - 4th Kup Sparring Welter Weight
1st
Carl Bell
13204
Cathedral Tae Kwon Do
No: 13204
2nd
Owen Melhuish
Torquay Taekwon-Do School
No: 12904
Cadet Male (12 - 14yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Welter Weight
1st
Chris Harper
12902
Paignton Taekwon-Do
No: 12902
2nd
Pip Thompson
Newlyn TKD School
No: 13181
Cadet Male (12 - 14yrs) Degree Sparring Welter Weight
1st
BRANDON WILSON
13137
Eastwood Taekwon-Do Academy
No: 13137
2nd
TATE BUDGE
South Coast Martial Arts
No: 12990
Cadet Male (12 - 14yrs) 10th - 7th Kup Sparring Middle Weight
1st
Lewis Brown
One Taekwon-do Academy
No: 13213
2nd
Sean Christie
13017
Loanhead
No: 13017
3rd
Alex Smith
Torquay Taekwon-Do School
No: 12906
Cadet Male (12 - 14yrs) 6th - 4th Kup Sparring Middle Weight
1st
JAMIE YUNG
13116
Gassors TKD Wales
No: 13116
2nd
MORGAN THOMAS
13118
Gassors TKD Wales
No: 13118
Cadet Male (12 - 14yrs) Degree Sparring Middle Weight
1st
Ben Baker-Attwood
12007
Stoke Gifford TKD
No: 12007
2nd
Joseph Berry
12963
South Hams Martial Arts
No: 12963
3rd
Yasin Khan
12928
Chand Institute of Taekwon-Do Milton Keynes
No: 12928
3rd
Oliver Ljunberg
12855
Sweden
No: 12855
Cadet Male (12 - 14yrs) Degree Sparring Heavy Weight
1st
SAMUEL TAYLOR
13109
Gassors TKD Wales
No: 13109
2nd
GWYN BLACKMORE
13110
Gassors TKD Wales
No: 13110
3rd
LEWIS LAVERY
Stevenage Taekwon-Do School
No: 13053
3rd
Liam Winton
Poole Integrity
No: 12949
Cadet Male (12 - 14yrs) 6th - 4th Kup Sparring Hyper Weight
1st
ELLIS MURPHY
13115
Gassors TKD Wales
No: 13115
2nd
Alex Wellington
13043
Cardiff Martial Arts
No: 13043
3rd
Lindsay Shaw
One Taekwon-do Academy
No: 13215
3rd
Karl Curtis
Newlyn TKD School
No: 13183
Cadet Male (12 - 14yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Hyper Weight
1st
Rokas Baika
12029
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12029
2nd
Andy Wongprachan
12038
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12038
Cadet Male (12 - 14yrs) Degree Sparring Hyper Weight
1st
SAM WOOLCOCK
13030
Truro TKD School
No: 13030
2nd
Oliver Worton
12983
Richards TKD - St Austell
No: 12983
Cadet Male (12 - 14yrs) 10th - 7th Kup Patterns
1st
Alex Smith
Torquay Taekwon-Do School
No: 12906
2nd
Sean Christie
13017
Loanhead
No: 13017
Cadet Male (12 - 14yrs) 6th - 4th Kup Patterns
1st
RYAN DAVIES
13114
Gassors TKD Wales
No: 13114
2nd
Alex Wellington
13043
Cardiff Martial Arts
No: 13043
3rd
MORGAN THOMAS
13118
Gassors TKD Wales
No: 13118
3rd
Owen Melhuish
Torquay Taekwon-Do School
No: 12904
Cadet Male (12 - 14yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
Chris Harper
12902
Paignton Taekwon-Do
No: 12902
2nd
Joseph Cooper-Haine
Torquay Taekwon-Do School
No: 12905
3rd
Harry Evans
12945
Yiewsley TKD Academy
No: 12945
3rd
Andy Wongprachan
12038
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12038
Cadet Male (12 - 14yrs) 1st Degree Patterns
1st
Kieran McDermott
12910
Stoke Gifford TKD
No: 12910
2nd
Ben Chapman
12908
Stoke Gifford TKD
No: 12908
3rd
Joseph Elson
12872
Stoke Gifford TKD
No: 12872
3rd
Ollie Robertshaw
12000
Stoke Gifford TKD
No: 12000
Cadet Male (12 - 14yrs) 2nd Degree Patterns
1st
ELLIOTT CALLAHAN
Brixworth Taekwon-do School (Northampton)
No: 13188
2nd
Liam Winton
Poole Integrity
No: 12949
3rd
Oliver Ljunberg
12855
Sweden
No: 12855
3rd
TATE BUDGE
South Coast Martial Arts
No: 12990
Cadet Male (12 - 14yrs) KUP Special Technique
1st
Andy Wongprachan
12038
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12038
2nd
JAMIE YUNG
13116
Gassors TKD Wales
No: 13116
3rd
Rokas Baika
12029
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12029
Cadet Male (12 - 14yrs) DEGREE Special Technique
1st
GWYN BLACKMORE
13110
Gassors TKD Wales
No: 13110
2nd
LEWIS LAVERY
Stevenage Taekwon-Do School
No: 13053
3rd
AYRTON MULLINS
13111
Gassors TKD Wales
No: 13111
3rd
Oliver Ljunberg
12855
Sweden
No: 12855
Cadet Female (12 - 14yrs) 10th - 7th Kup Sparring Middle Weight
1st
Abi Hookins
12899
Paignton Taekwon-Do
No: 12899
2nd
Tiffany Bryant
12926
Chand Institute of Taekwon-Do Milton Keynes
No: 12926
Cadet Female (12 - 14yrs) 6th - 4th Kup Sparring Middle Weight
1st
ISOBEL SOUTHWAY
13107
Gassors TKD Wales
No: 13107
2nd
GEORGIA SOUTHWAY
13106
Gassors TKD Wales
No: 13106
3rd
JODIE-LEE BOYLE
12938
Khalsa Taekwon-do Academy
No: 12938
Cadet Female (12 - 14yrs) Degree Sparring Middle Weight
1st
KENNIDY WILLIAMS
South Coast Martial Arts
No: 12988
2nd
kerry anne watkins
12931
Ga-Jok Ilkeston
No: 12931
3rd
Jade Wren
12920
Chand Institute of Taekwon-Do Milton Keynes
No: 12920
3rd
Emily Oakes
Northwich TKD
No: 13222
Cadet Female (12 - 14yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Heavy Weight
1st
Finny Driessen
12026
ITF Royal Dutch
No: 12026
2nd
Jaimie Ivans
12883
Dawlish Taekwon-Do
No: 12883
3rd
Chillcott Ami
12867
Paignton Taekwon-Do
No: 12867
3rd
ISABELLE BAKER
Hitchin Taekwon-Do School
No: 13056
Cadet Female (12 - 14yrs) Degree Sparring Heavy Weight
1st
Amy van der Veer
12015
ITF Royal Dutch
No: 12015
2nd
Jorevic Lafuente
Aspire Martial Arts
No: 13201
3rd
Rebecca Henley
13014
Ga-Jok Ilkeston
No: 13014
3rd
Yanni Barnett
12958
South Hams Martial Arts
No: 12958
Cadet Female (12 - 14yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Hyper Weight
1st
Chloe Young
13020
Loanhead
No: 13020
2nd
Caroline Weening
12878
ITF Royal Dutch
No: 12878
Cadet Female (12 - 14yrs) Degree Sparring Hyper Weight
1st
Britt Troudes
12019
ITF Royal Dutch
No: 12019
2nd
Ashby Harris
11990
Ga-Jok Ilkeston
No: 11990
3rd
Emma Hoffstrom
12854
Sweden
No: 12854
3rd
Polly Cude
12970
Chippenham TKD
No: 12970
Cadet Female (12 - 14yrs) 10th - 7th Kup Patterns
1st
Abi Hookins
12899
Paignton Taekwon-Do
No: 12899
2nd
Caitlin Gonzalez
13078
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 13078
3rd
Aimee Gonzalez
13079
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 13079
3rd
Sabina D'Silva
13081
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 13081
Cadet Female (12 - 14yrs) 6th - 4th Kup Patterns
1st
Finny Driessen
12026
ITF Royal Dutch
No: 12026
2nd
JODIE-LEE BOYLE
12938
Khalsa Taekwon-do Academy
No: 12938
Cadet Female (12 - 14yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
Jaimie Ivans
12883
Dawlish Taekwon-Do
No: 12883
2nd
Caroline Weening
12878
ITF Royal Dutch
No: 12878
3rd
Chillcott Ami
12867
Paignton Taekwon-Do
No: 12867
3rd
Alix Banfield
Newlyn TKD School
No: 13180
Cadet Female (12 - 14yrs) 1st Degree Patterns
1st
Amy van der Veer
12015
ITF Royal Dutch
No: 12015
2nd
Jorevic Lafuente
Aspire Martial Arts
No: 13201
3rd
Jade Wren
12920
Chand Institute of Taekwon-Do Milton Keynes
No: 12920
3rd
Polly Cude
12970
Chippenham TKD
No: 12970
Cadet Female (12 - 14yrs) 2nd Degree Patterns
1st
KENNIDY WILLIAMS
South Coast Martial Arts
No: 12988
Cadet Female (12 - 14yrs) KUP Special Technique
1st
Chillcott Ami
12867
Paignton Taekwon-Do
No: 12867
2nd
ISABELLE BAKER
Hitchin Taekwon-Do School
No: 13056
3rd
Alix Banfield
Newlyn TKD School
No: 13180
Cadet Female (12 - 14yrs) DEGREE Special Technique
1st
Emma Hoffstrom
12854
Sweden
No: 12854
2nd
Amy van der Veer
12015
ITF Royal Dutch
No: 12015
3rd
Polly Cude
12970
Chippenham TKD
No: 12970
Junior Male (15 - 17yrs) 10th - 7th Kup Sparring Light Weight
1st
Vikrimjeet Nagra
13041
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 13041
2nd
Jordan Galloway
One Taekwon-do Academy
No: 13216
Junior Male (15 - 17yrs) 6th - 4th Kup Sparring Welter Weight
1st
CONNOR DAVIES
13121
Gassors TKD Wales
No: 13121
2nd
LAXMAN THAPA MAGAR
12912
Khalsa Taekwon-do Academy
No: 12912
Junior Male (15 - 17yrs) Degree Sparring Welter Weight
1st
Jake Thomas
12979
Richards TKD - St Austell
No: 12979
2nd
Dirk Netten
12012
ITF Royal Dutch
No: 12012
3rd
louis devonshire
12930
Ga-Jok Ilkeston
No: 12930
Junior Male (15 - 17yrs) 10th - 7th Kup Sparring Middle Weight
1st
Fraser Smith
One Taekwon-do Academy
No: 13211
2nd
Luke Brown
One Taekwon-do Academy
No: 13212
3rd
DANIEL CHAPPELL
13122
Gassors TKD Wales
No: 13122
3rd
THOMAS SNELLING
12940
Khalsa Taekwon-do Academy
No: 12940
Junior Male (15 - 17yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Middle Weight
1st
Francisco Del Castillo
13155
Spain
No: 13155
2nd
JAMES SHAW
13124
Gassors TKD Wales
No: 13124
Junior Male (15 - 17yrs) Degree Sparring Middle Weight
1st
Luc Michon
12877
ITF Royal Dutch
No: 12877
2nd
Adam Everett
12978
Richards TKD - St Austell
No: 12978
3rd
Jamie Marriott
11972
Ga-Jok Ilkeston
No: 11972
3rd
THOMAS FLAVELL-MCNELLIEY
Hitchin Taekwon-Do School
No: 13062
Junior Male (15 - 17yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Heavy Weight
1st
Mathijs de Jong
12024
ITF Royal Dutch
No: 12024
2nd
CAMRON GRIFFITHS
13119
Gassors TKD Wales
No: 13119
3rd
Daryl Shepherd
13016
Loanhead
No: 13016
Junior Male (15 - 17yrs) Degree Sparring Heavy Weight
1st
Rico Valkenhoff
12009
ITF Royal Dutch
No: 12009
2nd
PATRICK DION-FEHILY
Hitchin Taekwon-Do School
No: 13061
3rd
JAGO PENROSE
13029
Truro TKD School
No: 13029
3rd
Jake Cook
12986
Richards TKD - St Austell
No: 12986
Junior Male (15 - 17yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Hyper Weight
1st
JACK POWELL
13123
Gassors TKD Wales
No: 13123
2nd
Josh Tolmie
12918
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 12918
3rd
WAHIDUR RAHMAN
13120
Gassors TKD Wales
No: 13120
Junior Male (15 - 17yrs) Degree Sparring Hyper Weight
1st
LIAM ROSSITER
13125
Gassors TKD Wales
No: 13125
2nd
Ryan Hateley
12862
Paignton Taekwon-Do
No: 12862
3rd
ADAM JONES
Hitchin Taekwon-Do School
No: 13064
Junior Male (15 - 17yrs) 6th - 4th Kup Patterns
1st
THOMAS SNELLING
12940
Khalsa Taekwon-do Academy
No: 12940
2nd
LAXMAN THAPA MAGAR
12912
Khalsa Taekwon-do Academy
No: 12912
3rd
WAHIDUR RAHMAN
13120
Gassors TKD Wales
No: 13120
3rd
CONNOR DAVIES
13121
Gassors TKD Wales
No: 13121
Junior Male (15 - 17yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
Francisco Del Castillo
13155
Spain
No: 13155
2nd
Jan Koehne
Taekwon-Do Deutschland
No: 12893
3rd
Josh Tolmie
12918
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 12918
3rd
Daryl Shepherd
13016
Loanhead
No: 13016
Junior Male (15 - 17yrs) 1st Degree Patterns
1st
louis devonshire
12930
Ga-Jok Ilkeston
No: 12930
2nd
Mitchell Searle
11986
Dawlish Taekwon-Do
No: 11986
3rd
Luc Michon
12877
ITF Royal Dutch
No: 12877
3rd
PATRICK DION-FEHILY
Hitchin Taekwon-Do School
No: 13061
Junior Male (15 - 17yrs) 2nd Degree Patterns
1st
Ryan Hateley
12862
Paignton Taekwon-Do
No: 12862
2nd
Jamie Marriott
11972
Ga-Jok Ilkeston
No: 11972
3rd
Rico Valkenhoff
12009
ITF Royal Dutch
No: 12009
3rd
Jamie Martin
12976
Richards TKD - St Austell
No: 12976
Junior Male (15 - 17yrs) 3rd Degree Patterns
1st
Adam Everett
12978
Richards TKD - St Austell
No: 12978
2nd
Jake Thomas
12979
Richards TKD - St Austell
No: 12979
Junior Male (15 - 17yrs) KUP Special Technique
1st
JAMES SHAW
13124
Gassors TKD Wales
No: 13124
2nd
Josh Tolmie
12918
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 12918
3rd
THOMAS SNELLING
12940
Khalsa Taekwon-do Academy
No: 12940
Junior Male (15 - 17yrs) DEGREE Special Technique
1st
JAGO PENROSE
13029
Truro TKD School
No: 13029
2nd
Luc Michon
12877
ITF Royal Dutch
No: 12877
3rd
Adam Everett
12978
Richards TKD - St Austell
No: 12978
Junior Male (15 - 17yrs) KUP Power
1st
Josh Tolmie
12918
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 12918
2nd
THOMAS SNELLING
12940
Khalsa Taekwon-do Academy
No: 12940
3rd
LAXMAN THAPA MAGAR
12912
Khalsa Taekwon-do Academy
No: 12912
Junior Male (15 - 17yrs) DEGREE Power
1st
JAGO PENROSE
13029
Truro TKD School
No: 13029
2nd
Adam Everett
12978
Richards TKD - St Austell
No: 12978
Junior Female (15 - 17yrs) 6th - 4th Kup Sparring Welter Weight
1st
Victoria Farran
Poole Integrity
No: 13192
2nd
Chloe Roaf
Poole Integrity
No: 12996
3rd
VESTA DAUKINTYTE
13141
Eastwood Taekwon-Do Academy
No: 13141
Junior Female (15 - 17yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Welter Weight
1st
Jordan Rowland
11997
Paignton Taekwon-Do
No: 11997
2nd
Jennifer Kamphuis
12027
ITF Royal Dutch
No: 12027
3rd
Lucy Hatton
12882
Dawlish Taekwon-Do
No: 12882
Junior Female (15 - 17yrs) Degree Sparring Middle Weight
1st
Jessica Kumlin
12853
Sweden
No: 12853
2nd
Robyn Hough
12977
Richards TKD - St Austell
No: 12977
3rd
Sandra Wallin
12857
Sweden
No: 12857
3rd
Melissa Kamping
12022
ITF Royal Dutch
No: 12022
Junior Female (15 - 17yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Heavy Weight
1st
Charlotte Bond
11995
Paignton Taekwon-Do
No: 11995
2nd
Caitlyn Holgate
12861
Paignton Taekwon-Do
No: 12861
Junior Female (15 - 17yrs) Degree Sparring Hyper Weight
1st
Beth Martin
12975
Richards TKD - St Austell
No: 12975
2nd
ebony upton
11982
Ga-Jok Ilkeston
No: 11982
3rd
Lotte Tetteroo
12021
ITF Royal Dutch
No: 12021
3rd
Emily White
13003
Poole Integrity
No: 13003
Junior Female (15 - 17yrs) 6th - 4th Kup Patterns
1st
Sian Taylor
13087
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 13087
2nd
Chloe Roaf
Poole Integrity
No: 12996
3rd
VESTA DAUKINTYTE
13141
Eastwood Taekwon-Do Academy
No: 13141
Junior Female (15 - 17yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
Jordan Rowland
11997
Paignton Taekwon-Do
No: 11997
2nd
Lydia Crawley
12898
Paignton Taekwon-Do
No: 12898
3rd
Charlotte Bond
11995
Paignton Taekwon-Do
No: 11995
3rd
Caitlyn Holgate
12861
Paignton Taekwon-Do
No: 12861
Junior Female (15 - 17yrs) 1st Degree Patterns
1st
Melissa Kamping
12022
ITF Royal Dutch
No: 12022
2nd
Sandra Wallin
12857
Sweden
No: 12857
3rd
Lotte Tetteroo
12021
ITF Royal Dutch
No: 12021
3rd
Phoebe Grandfield
12003
Stoke Gifford TKD
No: 12003
Junior Female (15 - 17yrs) 2nd Degree Patterns
1st
Robyn Hough
12977
Richards TKD - St Austell
No: 12977
2nd
Jessica Kumlin
12853
Sweden
No: 12853
3rd
ebony upton
11982
Ga-Jok Ilkeston
No: 11982
3rd
Emily White
13003
Poole Integrity
No: 13003
Junior Female (15 - 17yrs) 3rd Degree Patterns
1st
Beth Martin
12975
Richards TKD - St Austell
No: 12975
Junior Female (15 - 17yrs) KUP Special Technique
1st
Jordan Rowland
11997
Paignton Taekwon-Do
No: 11997
2nd
Charlotte Bond
11995
Paignton Taekwon-Do
No: 11995
3rd
Lucy Hatton
12882
Dawlish Taekwon-Do
No: 12882
Junior Female (15 - 17yrs) DEGREE Special Technique
1st
Beth Martin
12975
Richards TKD - St Austell
No: 12975
2nd
Melissa Kamping
12022
ITF Royal Dutch
No: 12022
3rd
Sandra Wallin
12857
Sweden
No: 12857
Junior Female (15 - 17yrs) KUP Power
1st
Charlotte Bond
11995
Paignton Taekwon-Do
No: 11995
2nd
Lucy Hatton
12882
Dawlish Taekwon-Do
No: 12882
3rd
VESTA DAUKINTYTE
13141
Eastwood Taekwon-Do Academy
No: 13141
Junior Female (15 - 17yrs) DEGREE Power
1st
Jessica Kumlin
12853
Sweden
No: 12853
2nd
Sandra Wallin
12857
Sweden
No: 12857
3rd
Beth Martin
12975
Richards TKD - St Austell
No: 12975
Adult Male (18 - 35yrs) Degree Sparring Micro Weight
1st
Jamie McAvoy
11976
Yiewsley TKD Academy
No: 11976
2nd
Adam Wilkins
11987
Dawlish Taekwon-Do
No: 11987
Adult Male (18 - 35yrs) 6th - 4th Kup Sparring Light Weight
1st
STRUAN MACKENZIE
Queen Margaret University
No: 13024
2nd
Simon Clare
13194
Thornbury TKD
No: 13194
3rd
Daniel DEMPSTER
One Taekwon-do Academy
No: 13218
3rd
ANDREW SHEFFORD
13031
Truro TKD School
No: 13031
Adult Male (18 - 35yrs) Degree Sparring Light Weight
1st
lee hollingsworth
Yiewsley TKD Academy
No: 13168
2nd
Richard Harkin
One Taekwon-do Academy
No: 13217
3rd
Billy Smith
13190
Stoke Gifford TKD
No: 13190
3rd
THOMAS FLAVELL-MCNELLIEY
Hitchin Taekwon-Do School
No: 13069
Adult Male (18 - 35yrs) 6th - 4th Kup Sparring Welter Weight
1st
Danny Kirkman
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 13085
2nd
Richard Jackson
12917
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 12917
Adult Male (18 - 35yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Welter Weight
1st
Sander van Velzen
12025
ITF Royal Dutch
No: 12025
2nd
OWEN CARTER
13126
Gassors TKD Wales
No: 13126
3rd
Gareth Kay
Newlyn TKD School
No: 13185
Adult Male (18 - 35yrs) Degree Sparring Welter Weight
1st
Luke Dempsey
12955
Yiewsley TKD Academy
No: 12955
2nd
Ben Tovey
12984
Richards TKD - St Austell
No: 12984
3rd
PATRICK DION-FEHILY
Hitchin Taekwon-Do School
No: 13068
3rd
MARTIN DUNNE
Stevenage Taekwon-Do School
No: 13054
Adult Male (18 - 35yrs) 10th - 7th Kup Sparring Middle Weight
1st
Ross Buchanan
One Taekwon-do Academy
No: 13210
2nd
Bartosz Tluchowski
11974
Yiewsley TKD Academy
No: 11974
3rd
MICHAEL CONNELLY
Canton Taekwon-Do
No: 13170
Adult Male (18 - 35yrs) 6th - 4th Kup Sparring Middle Weight
1st
Jordi Garcia
13146
Spain
No: 13146
2nd
Matthew Griffiths
13165
Thornbury TKD
No: 13165
3rd
Arun Raveendran Pillai
13037
Yiewsley TKD Academy
No: 13037
Adult Male (18 - 35yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Middle Weight
1st
CHRIS DEVINE
13028
Queen Margaret University
No: 13028
2nd
SCOTT CHURCHILL
13138
Eastwood Taekwon-Do Academy
No: 13138
3rd
SAM PUPIC
13130
Gassors TKD Wales
No: 13130
3rd
Adam Pratt
12956
South Hams Martial Arts
No: 12956
Adult Male (18 - 35yrs) Degree Sparring Middle Weight
1st
Matthew Brunger
13036
Yiewsley TKD Academy
No: 13036
2nd
GAVIN ROBERTSON
13021
Queen Margaret University
No: 13021
3rd
Sam Richards
12974
Richards TKD - St Austell
No: 12974
3rd
Joshua Harris
11989
Ga-Jok Ilkeston
No: 11989
Adult Male (18 - 35yrs) 10th - 7th Kup Sparring Heavy Weight
1st
Glyn Williams
13220
Thornbury TKD
No: 13220
2nd
Tom Ranson
13039
Yiewsley TKD Academy
No: 13039
3rd
Oliver Fraser
12966
Dawlish Taekwon-Do
No: 12966
Adult Male (18 - 35yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Heavy Weight
1st
Samir Bellani
12002
Stoke Gifford TKD
No: 12002
2nd
Richard King
13164
Thornbury TKD
No: 13164
Adult Male (18 - 35yrs) Degree Sparring Heavy Weight
1st
curt stevens
12860
Ga-Jok Ilkeston
No: 12860
2nd
ARRON ROSE
13127
Gassors TKD Wales
No: 13127
3rd
BRAD ROBERTSON
13022
Queen Margaret University
No: 13022
3rd
Scott Owen
12924
Chand Institute of Taekwon-Do Milton Keynes
No: 12924
Adult Male (18 - 35yrs) 10th - 7th Kup Sparring Hyper Weight
1st
DANIEL ANDERSON
13023
Queen Margaret University
No: 13023
2nd
SHAUN JEFFRIES
13129
Gassors TKD Wales
No: 13129
3rd
Simon Smith
13206
Cathedral Tae Kwon Do
No: 13206
3rd
Adam Tancock
12965
Teignmouth Taekwon-do
No: 12965
Adult Male (18 - 35yrs) Degree Sparring Hyper Weight
1st
Martin van Straaten
12016
ITF Royal Dutch
No: 12016
2nd
CHRIS THOMAS
13128
Gassors TKD Wales
No: 13128
3rd
INDERPAL DHILLON
Khalsa Taekwon-do Academy
No: 13191
3rd
Liam Stacy
12916
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 12916
Adult Male (18 - 35yrs) 10th - 7th Kup Patterns
1st
Glyn Williams
13220
Thornbury TKD
No: 13220
2nd
DANIEL ANDERSON
13023
Queen Margaret University
No: 13023
3rd
Adam Tancock
12965
Teignmouth Taekwon-do
No: 12965
3rd
Bartosz Tluchowski
11974
Yiewsley TKD Academy
No: 11974
Adult Male (18 - 35yrs) 6th - 4th Kup Patterns
1st
Daniel Vileta
13145
Spain
No: 13145
2nd
Danny Kirkman
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 13085
3rd
STRUAN MACKENZIE
Queen Margaret University
No: 13024
3rd
Jordi Garcia
13146
Spain
No: 13146
Adult Male (18 - 35yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
Sander van Velzen
12025
ITF Royal Dutch
No: 12025
2nd
Marc Janicijevic
13050
Cardiff Martial Arts
No: 13050
3rd
Gareth Kay
Newlyn TKD School
No: 13185
3rd
Samir Bellani
12002
Stoke Gifford TKD
No: 12002
Adult Male (18 - 35yrs) 1st Degree Patterns
1st
Victor Navaz Monge
13156
Spain
No: 13156
2nd
GREG ROSE
Hitchin Taekwon-Do School
No: 13067
3rd
MARTIN DUNNE
Stevenage Taekwon-Do School
No: 13054
3rd
ARRON ROSE
13127
Gassors TKD Wales
No: 13127
Adult Male (18 - 35yrs) 2nd Degree Patterns
1st
Billy Smith
13190
Stoke Gifford TKD
No: 13190
2nd
Ben Tovey
12984
Richards TKD - St Austell
No: 12984
3rd
Ryan Paul Marriott
11973
Ga-Jok Ilkeston
No: 11973
3rd
Joshua Harris
11989
Ga-Jok Ilkeston
No: 11989
Adult Male (18 - 35yrs) 3rd Degree Patterns
1st
Jamie McAvoy
11976
Yiewsley TKD Academy
No: 11976
2nd
John O'Connor
12028
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12028
3rd
Nathan Moore
12896
Paignton Taekwon-Do
No: 12896
3rd
Jack Creber
12897
Paignton Taekwon-Do
No: 12897
Adult Male (18 - 35yrs) 4th Degree Patterns
1st
Matthew Brunger
13036
Yiewsley TKD Academy
No: 13036
2nd
Simon Barnes
Newlyn TKD School
No: 13179
3rd
curt stevens
12860
Ga-Jok Ilkeston
No: 12860
3rd
Man Lok Wu
Hong Kong
No: 11979
Adult Male (18 - 35yrs) 5th Degree Patterns
1st
INDERPAL DHILLON
Khalsa Taekwon-do Academy
No: 13191
Adult Male (18 - 35yrs) DEGREE Special Technique
1st
Martin van Straaten
12016
ITF Royal Dutch
No: 12016
2nd
BRAD ROBERTSON
13022
Queen Margaret University
No: 13022
3rd
Adam Wilkins
11987
Dawlish Taekwon-Do
No: 11987
Adult Male (18 - 35yrs) KUP Power
1st
SCOTT CHURCHILL
13138
Eastwood Taekwon-Do Academy
No: 13138
2nd
Samir Bellani
12002
Stoke Gifford TKD
No: 12002
3rd
Danny Kirkman
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 13085
Adult Male (18 - 35yrs) DEGREE Power
1st
Martin van Straaten
12016
ITF Royal Dutch
No: 12016
2nd
Joshua Harris
11989
Ga-Jok Ilkeston
No: 11989
3rd
John O'Connor
12028
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12028
Adult Female (18 - 35yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Light Weight
1st
EMMA PALMER
Canton Taekwon-Do
No: 13169
2nd
Frances Almeida-Davis
13038
Yiewsley TKD Academy
No: 13038
Adult Female (18 - 35yrs) Degree Sparring Light Weight
1st
Gurlaine Sidhu
13013
Yiewsley TKD Academy
No: 13013
2nd
Alison Portman
12014
ITF Royal Dutch
No: 12014
3rd
Joanna Szczutkowska
12903
Paignton Taekwon-Do
No: 12903
3rd
KERRY CLARKE
South Coast Martial Arts
No: 12987
Adult Female (18 - 35yrs) 10th - 7th Kup Sparring Welter Weight
1st
Deborah Schiavo
13151
Spain
No: 13151
2nd
Jevgenija Tkacenko
13040
Yiewsley TKD Academy
No: 13040
Adult Female (18 - 35yrs) Degree Sparring Welter Weight
1st
Prit Sidhu
13012
Yiewsley TKD Academy
No: 13012
2nd
KELLY GOULD
Hitchin Taekwon-Do School
No: 13065
3rd
Kim Robinson
12991
Poole Integrity
No: 12991
Adult Female (18 - 35yrs) 10th - 7th Kup Sparring Middle Weight
1st
raymonde appleby
13203
Ga-Jok Ilkeston
No: 13203
2nd
Starra Clarke
12039
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12039
Adult Female (18 - 35yrs) Degree Sparring Middle Weight
1st
Laurie Cornwell
13000
Harefield TKD Club
No: 13000
2nd
Gemma O Connor
12944
Yiewsley TKD Academy
No: 12944
3rd
Maya Mackenzie-Cardy
12856
Sweden
No: 12856
3rd
Nicola Barke
13158
Thornbury TKD
No: 13158
Adult Female (18 - 35yrs) 6th - 4th Kup Sparring Heavy Weight
1st
Mary Hill
12866
Paignton Taekwon-Do
No: 12866
2nd
Jo Gendall
12957
South Hams Martial Arts
No: 12957
Adult Female (18 - 35yrs) Degree Sparring Heavy Weight
1st
Ilhame El Kafroune
12880
ITF Royal Dutch
No: 12880
2nd
Priscilla Netten
12011
ITF Royal Dutch
No: 12011
Adult Female (18 - 35yrs) Degree Sparring Hyper Weight
1st
Leanne Evans
12995
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 12995
2nd
Carla Dunne
11993
Paignton Taekwon-Do
No: 11993
3rd
LEANNE VATON
Hitchin Taekwon-Do School
No: 13066
Adult Female (18 - 35yrs) 10th - 7th Kup Patterns
1st
Mary Hill
12866
Paignton Taekwon-Do
No: 12866
2nd
raymonde appleby
13203
Ga-Jok Ilkeston
No: 13203
3rd
Jevgenija Tkacenko
13040
Yiewsley TKD Academy
No: 13040
3rd
Starra Clarke
12039
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12039
Adult Female (18 - 35yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
EMMA PALMER
Canton Taekwon-Do
No: 13169
2nd
Jo Gendall
12957
South Hams Martial Arts
No: 12957
3rd
Frances Almeida-Davis
13038
Yiewsley TKD Academy
No: 13038
Adult Female (18 - 35yrs) 1st Degree Patterns
1st
Carla Dunne
11993
Paignton Taekwon-Do
No: 11993
2nd
Nicola Barke
13158
Thornbury TKD
No: 13158
3rd
Carme Gil
13152
Spain
No: 13152
3rd
Pui Sze Lo
Hong Kong
No: 11977
Adult Female (18 - 35yrs) 2nd Degree Patterns
1st
Joanna Szczutkowska
12903
Paignton Taekwon-Do
No: 12903
2nd
Alison Portman
12014
ITF Royal Dutch
No: 12014
3rd
Priscilla Netten
12011
ITF Royal Dutch
No: 12011
3rd
Esther Altabas
13153
Spain
No: 13153
Adult Female (18 - 35yrs) 3rd Degree Patterns
1st
Jana Galinski
Taekwon-Do Deutschland
No: 12891
2nd
Gemma O Connor
12944
Yiewsley TKD Academy
No: 12944
3rd
Ka Man Wat
Hong Kong
No: 11978
3rd
Gurlaine Sidhu
13013
Yiewsley TKD Academy
No: 13013
Adult Female (18 - 35yrs) 4th Degree Patterns
1st
Prit Sidhu
13012
Yiewsley TKD Academy
No: 13012
2nd
Sinead Deedigan
12968
Chippenham TKD
No: 12968
Adult Female (18 - 35yrs) 5th Degree Patterns
1st
Laurie Cornwell
13000
Harefield TKD Club
No: 13000
2nd
Kim Robinson
12991
Poole Integrity
No: 12991
Adult Female (18 - 35yrs) KUP Special Technique
1st
EMMA PALMER
Canton Taekwon-Do
No: 13169
2nd
Mary Hill
12866
Paignton Taekwon-Do
No: 12866
Adult Female (18 - 35yrs) DEGREE Special Technique
1st
Maya Mackenzie-Cardy
12856
Sweden
No: 12856
2nd
Leanne Evans
12995
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 12995
3rd
LYNSEY HOPE
Queen Margaret University
No: 13027
3rd
KERRY CLARKE
South Coast Martial Arts
No: 12987
Adult Female (18 - 35yrs) KUP Power
1st
Jevgenija Tkacenko
13040
Yiewsley TKD Academy
No: 13040
2nd
Starra Clarke
12039
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 12039
Adult Female (18 - 35yrs) DEGREE Power
1st
LYNSEY HOPE
Queen Margaret University
No: 13027
2nd
Joanna Szczutkowska
12903
Paignton Taekwon-Do
No: 12903
3rd
Priscilla Netten
12011
ITF Royal Dutch
No: 12011
Senior Male (Over 36yrs) 6th - 4th Kup Sparring Welter Weight
1st
Mark Cooper-Haine
Kingskerswell Taekwondo School
No: 12907
2nd
Roger Lewis
13048
Cardiff Martial Arts
No: 13048
Senior Male (Over 36yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Middle Weight
1st
Mike Bartlett
Integrity
No: 11980
3rd
MARK SHARWOOD
13131
Gassors TKD Wales
No: 13131
Senior Male (Over 36yrs) Degree Sparring Middle Weight
1st
Adam Gibbs
Paignton Taekwon-Do
No: 13221
2nd
Andrew Lawrence
Stevenage - UKITF Imperial
No: 12888
3rd
Reuben Sokhi
12921
Chand Institute of Taekwon-Do Milton Keynes
No: 12921
3rd
Michael Harkin
One Taekwon-do Academy
No: 13214
Senior Male (Over 36yrs) Degree Sparring Heavy Weight
1st
Samuel Brown
11975
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 11975
2nd
John Vernazza
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 13193
3rd
KEVAN ROBINSON
13136
Eastwood Taekwon-Do Academy
No: 13136
3rd
ADRIAN BURTON
Hitchin Taekwon-Do School
No: 13071
Senior Male (Over 36yrs) 10th - 7th Kup Sparring Hyper Weight
1st
Nicholas Lawrie
12948
Yiewsley TKD Academy
No: 12948
2nd
DARREN OMALLEY
Canton Taekwon-Do
No: 13171
3rd
stephen langton
12859
Ga-Jok Ilkeston
No: 12859
Senior Male (Over 36yrs) 6th - 4th Kup Sparring Hyper Weight
1st
Michael Sexsmith
12927
Chand Institute of Taekwon-Do Milton Keynes
No: 12927
2nd
JEFF OWEN
Canton Taekwon-Do
No: 13172
Senior Male (Over 36yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Hyper Weight
1st
graham devonshire
12915
Ga-Jok Ilkeston
No: 12915
2nd
MARTIN BEBELL
13132
Gassors TKD Wales
No: 13132
Senior Male (Over 36yrs) Degree Sparring Hyper Weight
1st
Stuart Leppard
13157
Thornbury TKD
No: 13157
2nd
Michel Michon
12017
ITF Royal Dutch
No: 12017
3rd
James Mayne
12967
Dawlish Taekwon-Do
No: 12967
3rd
Andy Taylor
13086
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 13086
Senior Male (Over 36yrs) 10th - 7th Kup Patterns
1st
Mark Cooper-Haine
Kingskerswell Taekwondo School
No: 12907
2nd
DARREN OMALLEY
Canton Taekwon-Do
No: 13171
3rd
Nicholas Lawrie
12948
Yiewsley TKD Academy
No: 12948
3rd
stephen langton
12859
Ga-Jok Ilkeston
No: 12859
Senior Male (Over 36yrs) 6th - 4th Kup Patterns
1st
Roger Lewis
13048
Cardiff Martial Arts
No: 13048
2nd
Michael Sexsmith
12927
Chand Institute of Taekwon-Do Milton Keynes
No: 12927
3rd
JEFF OWEN
Canton Taekwon-Do
No: 13172
Senior Male (Over 36yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
Mike Bartlett
Integrity
No: 11980
2nd
Francesco Menillo
13150
Spain
No: 13150
3rd
Kevin Everett
12980
Richards TKD - St Austell
No: 12980
3rd
graham devonshire
12915
Ga-Jok Ilkeston
No: 12915
Senior Male (Over 36yrs) 1st Degree Patterns
1st
Reuben Sokhi
12921
Chand Institute of Taekwon-Do Milton Keynes
No: 12921
2nd
Andrew Lawrie
13209
Yiewsley TKD Academy
No: 13209
Senior Male (Over 36yrs) 2nd Degree Patterns
1st
Michael McEachern
13196
Thornbury TKD
No: 13196
2nd
KEVAN ROBINSON
13136
Eastwood Taekwon-Do Academy
No: 13136
Senior Male (Over 36yrs) 3rd Degree Patterns
1st
Andrew Lawrence
Stevenage - UKITF Imperial
No: 12888
2nd
Adam Gibbs
Paignton Taekwon-Do
No: 13221
3rd
Andy Taylor
13086
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 13086
3rd
Samuel Brown
11975
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 11975
Senior Male (Over 36yrs) 4th Degree Patterns
1st
Leonardo Monreal
13143
Spain
No: 13143
2nd
Marcus Jones
Poole Integrity
No: 12946
3rd
Michael Cude
13004
Chippenham TKD
No: 13004
Senior Male (Over 36yrs) 5th Degree Patterns
1st
KERRY WILSON
13135
Eastwood Taekwon-Do Academy
No: 13135
2nd
Stuart Leppard
13157
Thornbury TKD
No: 13157
Senior Male (Over 36yrs) KUP Special Technique
1st
JEFF OWEN
Canton Taekwon-Do
No: 13172
2nd
MARK SHARWOOD
13131
Gassors TKD Wales
No: 13131
3rd
graham devonshire
12915
Ga-Jok Ilkeston
No: 12915
Senior Male (Over 36yrs) DEGREE Special Technique
1st
ADRIAN BURTON
Hitchin Taekwon-Do School
No: 13071
2nd
Reuben Sokhi
12921
Chand Institute of Taekwon-Do Milton Keynes
No: 12921
3rd
KERRY WILSON
13135
Eastwood Taekwon-Do Academy
No: 13135
Senior Male (Over 36yrs) KUP Power
1st
Mike Bartlett
Integrity
No: 11980
2nd
JEFF OWEN
Canton Taekwon-Do
No: 13172
3rd
graham devonshire
12915
Ga-Jok Ilkeston
No: 12915
Senior Male (Over 36yrs) DEGREE Power
1st
KERRY WILSON
13135
Eastwood Taekwon-Do Academy
No: 13135
2nd
ADRIAN BURTON
Hitchin Taekwon-Do School
No: 13071
3rd
Michael McEachern
13196
Thornbury TKD
No: 13196
Senior Female (Over 36yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Middle Weight
1st
Silvia Armale
13154
Spain
No: 13154
2nd
Sarah Baker-Attwood
12005
Stoke Gifford TKD
No: 12005
Senior Female (Over 36yrs) Degree Sparring Heavy Weight
1st
Corinne Sri-Widada
12959
South Hams Martial Arts
No: 12959
2nd
sarah harris
11991
Ga-Jok Ilkeston
No: 11991
3rd
Cheryl Matthews
11984
Dawlish Taekwon-Do
No: 11984
Senior Female (Over 36yrs) 6th - 4th Kup Sparring Hyper Weight
1st
Nicole Parsons
13049
Cardiff Martial Arts
No: 13049
2nd
Alison Carney
12962
South Hams Martial Arts
No: 12962
Senior Female (Over 36yrs) Degree Sparring Hyper Weight
1st
Hayley Smyth
Stevenage - UKITF Imperial
No: 12889
2nd
Lindsay Broughton
13159
Thornbury TKD
No: 13159
3rd
Jackie Taylor
13082
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 13082
3rd
Amanda Strickson
11971
Ga-Jok Ilkeston
No: 11971
Senior Female (Over 36yrs) 1st Degree Patterns
1st
Kirsty Lardner
Integrity
No: 11981
2nd
Amanda Strickson
11971
Ga-Jok Ilkeston
No: 11971
3rd
Cheryl Matthews
11984
Dawlish Taekwon-Do
No: 11984
3rd
Tara Bryant
12925
Chand Institute of Taekwon-Do Milton Keynes
No: 12925
Senior Female (Over 36yrs) 2nd Degree Patterns
1st
Iris Galinski
Taekwon-Do Deutschland
No: 12892
2nd
Hayley Smyth
Stevenage - UKITF Imperial
No: 12889
Senior Female (Over 36yrs) 3rd Degree Patterns
1st
Corinne Sri-Widada
12959
South Hams Martial Arts
No: 12959
2nd
Jackie Taylor
13082
Hogan's Institute of Taekwon-Do
No: 13082
Senior Female (Over 36yrs) 4th Degree Patterns
1st
sarah harris
11991
Ga-Jok Ilkeston
No: 11991
2nd
Lesley McGhie
12961
South Hams Martial Arts
No: 12961
Senior Female (Over 36yrs) 6th - 4th Kup Patterns
1st
Alison Carney
12962
South Hams Martial Arts
No: 12962
2nd
Nicole Parsons
13049
Cardiff Martial Arts
No: 13049
3rd
Karen Hatton
12881
Dawlish Taekwon-Do
No: 12881
Senior Female (Over 36yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
Laura Robertshaw
11999
Stoke Gifford TKD
No: 11999
2nd
Sarah Baker-Attwood
12005
Stoke Gifford TKD
No: 12005
3rd
Carol Searle
11985
Dawlish Taekwon-Do
No: 11985
3rd
JULIA MICHNIAK
13026
Queen Margaret University
No: 13026
Senior Female (Over 36yrs) KUP Power
1st
Laura Robertshaw
11999
Stoke Gifford TKD
No: 11999
2nd
Sarah Baker-Attwood
12005
Stoke Gifford TKD
No: 12005
Senior Female (Over 36yrs) DEGREE Power
1st
Christine Tovey
12985
Richards TKD - St Austell
No: 12985
2nd
sarah harris
11991
Ga-Jok Ilkeston
No: 11991
3rd
Cheryl Matthews
11984
Dawlish Taekwon-Do
No: 11984
Follow us Follow us on Facebook Follow us on Twitter

News Statistics

Added: 14th November 2012
[Views: 8290]

View all news items

Do you have news?

If there is an item of news that you would like to show on this site then please use our contact us form

 


This is a new product!


 


This is a new product!

 


 


 
Find Out More
Find a School
Joins Us !
Contact Us
BTC + UK Sport Recognised
UK ITF Instructors are accredited by the British Taekwondo Council, national governing body for Taekwondo in the UK, which includes DBS/PVG Scheme Enhanced certification, insurance and continued professional development


 

 
Website design and creation © 2007-17 Black Culm Ltd