England Region 1 STOMP Results
View all articles

RESULTS
GENERATION X - MALE - SPARRING CADET - MALE - SPARRING
4/5 YEARS - SHORT CLUB 8-10 YEARS - 10TH - 8TH KUP: SHORT CLUB
1st Zack Lee Greenford 1st Dylan O'Dea Uxbridge
2nd Specer Gormanley South Oxhey 2nd Rohit Lakhanpal Uxbridge
3rd Sonny Hubbard Yiewsley 3rd Max Keegan South Oxhey
3rd Leon Rudak Uxbridge 3rd Dylan Swift South Oxhey
4/5 YEARS - TALL 8-10 YEARS - 10TH - 8TH KUP: TALL
1st Christopher Bellis Uxbridge 1st Ethan Thomas Yeading
2nd Ryan Heidary-Nea Uxbridge 2nd Hamidrez Golmakani Langley
3rd Alfie Hacking South Oxhey 3rd Diogo Ferreira South Oxhey
3rd David Opimo-Fisher Yiewsley 3rd Domink Drvzkowski South Oxhey
6/7 YEARS - SHORT 8-10 YEARS - 7TH KUP: SHORT
1st Christopher Ngo Yiewsley 1st Leonard Liboro Hillingdon
2nd Caden Barber South Oxhey 2nd Kieran Matthew Langley
3rd Colin Farah Yeading 3rd Laurance Liboro Hillingdon
3rd Rojus Zekonis South Oxhey
6/7 YEARS - TALL 8-10 YEARS - 7TH KUP: TALL
1st Radu Variu Uxbridge 1st Yaseen Kahdim Greenford
2nd Ben Sugden South Oxhey 2nd Kieran Gray Uxbridge
3rd George Branch Uxbridge
3rd Baden Ingham South Oxhey
4-7 YEARS - RED BELT+ - SHORT 8-10 YEARS - 6TH KUP+: SHORT
1st Rio Silva Greenford 1st Luke O'Toole Hillingdon
2nd Marcello Aru Uxbridge 2nd Connor Kaul Yiewsley
3rd Ezekiel Shaw Greenford 3rd Owen Huggett Uxbridge
3rd Rhys Yates Uxbridge 4th Matthew Cohen Yeading
4/5 YEARS - RED BELT+ - TALL 8-10 YEARS - 6TH KUP+: TALL
1st Christopher Hutt Yeading 1st Kai Alvaranga Yeading
2nd Lukas Jeblawei Greenford 2nd Jake Collins Greenford
3rd Kacper Przybsz Uxbridge 3rd Umar Sacranie Yiewsley
3rd Lucas Penny Uxbridge 4th Husayn Sacranie Yiewsley
GENERATION X - FEMALE - SPARRING 11-12 YEARS - 7TH KUP+: SHORT
4-7 YEARS - SHORT 1st Hasan Sacranie Yiewsley
2nd Abdulaziz Al-Anizi Greenford
1st Yameenah Mughal Uxbridge 3rd Gagandeep Nagpal Yiewsley
2nd N'va Shrestha Hayes 4th Biplow Shrestha Hayes
3rd Sofia Blach Uxbridge
3rd Maissa Djouadi Yeading 11-12 YEARS - 7TH KUP+: TALL
4-7 YEARS - SHORT 1st Jason Morrison Harefield
2nd Balaj Hussein Hayes
1st Molly Ranson Yiewsley 3rd Oskar Rak Greenford
2nd Demi Morris Hayes 4th Kallum Dixon Greenford
3rd Olivia Jedynak Yeading
3rd Karolina Werno Greenford
GENERATION X - MALE - PAD TEST CADET - MALE - PATTERNS
4/5 YEARS - WHITE / PURPLE BELTS 8-10 YEARS - 10TH - 8TH KUP
1st Zack Lee Greenford 1st Reece Shinn Yeading
2nd Cameron Barber South Oxhey 2nd Dylan Swift South Oxhey
3rd Max Elvins South Oxhey 3rd Dominik Drvzkowski South Oxhey
3rd Zac Silva Greenford 3rd Rohit Lakhanpal Uxbridge
6/7 YEARS - WHITE / PURPLE BELTS 8-10 YEARS - 7TH - 6TH KUP
1st Vlad Variu Uxbridge 1st Matthew Cohen Yeading
2nd Rojus Zekonis South Oxhey 2nd Laurence Liboro Hillingdon
3rd Robert Styles Uxbridge 3rd Connor Kaul Yiewsley
3rd Jake Pickett Yiewsley 3rd Luke O Toole Hillingdon
4-7 YEARS - RED BELT+ 8-10 YEARS - 5TH KUP+
1st Finlay Ruxton Greenford 1st Kai Alvaranga Yeading
2nd Marcello Aru Uxbridge 2nd Husayn Sacranie Yiewsley
3rd Zain Khan Greenford 3rd Faraj Hussein Hayes
3rd Rhys Yates Uxbridge 3rd Umar Sacranie Yiewsley
GENERATION X - FEMALE - PAD TEST 11-12 YEARS - 10TH KUP-6TH KUP
4-7 YEARS - WHITE / PURPLE BELTS 1st Chen Liu Yeading
2nd Abdulaziz Al-Anizi Greenford
1st Demi Morris Hayes 3rd Massawar Hassan Hayes
2nd Molly Ranson Yiewsley 3rd Granit Prvetica Hayes
3rd Sofia Blach Uxbridge
3rd Maissa Djouadi Yeading 11-12 YEARS - 3RD KUP+
1st Jason Morrison Harefield
2nd Kallum Dixon Greenford
3rd Balaj Hussein Hayes
3rd Hasan Sacranie Yiewsley
CADET - FEMALE - SPARRING
8-10 YEARS - 10TH - 8TH KUP: SHORT
1st Karen Abou Abdallah Yeading
2nd Lily Rose Dixon Greenford
8-10 YEARS - 6TH KUP+: SHORT
1st Katie Hetherington Hayes
2nd Ellie Morris Hayes
3rd Kamila Sikora Greenford
3rd Kaitlyn Rogers Hillingdon
8-10 YEARS - 6TH KUP+: TALL
1st Dolci Grove Yiewsley
2nd Emeely Cao Hayes
CADET - FEMALE - PATTERNS
8-10 YEARS - 10TH - 8TH KUP
1st Karen Abou Abdallah Yeading
2nd Laaibah Arfan Yeading
3rd Tanya Nagpal Yiewsley
3rd Lily Rose Dixon Greenford
8-10 YEARS - 6TH KUP+
1st Kaitlyn Rogers Hillingdon
2nd Dolci Grove  Yiewsley
3rd Anjali Tailor Yeading
3rd Kamila Sikora Greenford
JUNIOR -MALE - PATTERNS
13-17 YEARS - 10TH - 5TH KUP
1st Vikramjeet Nagra Hayes
2nd Mohsin Ali Yeading
3rd Hassan Hassan  Hayes
13-17 YEARS - 1ST KUP+
1st Harry Evans Yiewsley
2nd Kyus Martin Hayes
JUNIOR -MALE - SPARRING
13-17 YEARS - 10TH - 5TH KUP
1st Vikramjeet Nagra Hayes
2nd Mohsin Ali Yeading
13-17 YEARS - 1ST KUP+
1st Harry Evans Yiewsley
2nd Kyus Martin Hayes

Written by: Lee Hollingsworth - 16th November 2012

Sorry, but you need to login to your account to add feedback.

Login now, or if you are not a member then apply to join here

Follow us Follow us on Facebook Follow us on Twitter

Write an Article

Do you have an article to submit?

If you are a registered member of the UK ITF you can add your article, with up to 10 images. You will need to be logged in, and your article will not show until it has been approved.

 
 


This is a new product!


 


This is a new product!

 


 


 
Find Out More
Find a School
Joins Us !
Contact Us
BTC + UK Sport Recognised
UK ITF Instructors are accredited by the British Taekwondo Council, national governing body for Taekwondo in the UK, which includes DBS/PVG Scheme Enhanced certification, insurance and continued professional development


 

 
Website design and creation © 2007-17 Black Culm Ltd